Vasario 16-sios eitynės su deglais

Laikas ir vieta: Vasario 16 d., 18 val., Aušros Vartai, Vilnius

0
2 021 views
Vasario 16-osios eitynės su deglais

2019 m. vasario 16-ąją jau antrus metus iš eilės patriotiškas jaunimas bei įvairios Lietuvos tautinės organizacijos ir judėjimai organizuoja eitynes su deglais reikšmingiausiai Lietuvos laisvės datai paminėti. Savivaldybė išdavė leidimą renginiui, kuris vasario 16 dieną, 18 valandą startuos nuo Vilniaus Aušros Vartų. Socialiniame tinkle Facebook sukurtas įvykio puslapis, kuriame gali registruotis ir pakviesti draugus visi planuojantieji dalyvauti šventiniame žygyje.

Prieš 101-erius metus, 1918 m. vasario 16-ąją, sukurta moderni nacionalinė Lietuvos valstybė, kuri nuo pat gyvavimo pradžios buvo priversta nepaliaujamai kovoti už savo nepriklausomybę, o ją sukūrusi Lietuvių Tauta – ginti savo teisę laisvai gyventi iš protėvių paveldėtoje žemėje. Būtent todėl šios datos minėjimas simbolizuoja ne tik tautinės valstybės pradžią, bet ir visų jos laisvę gynusių ir dėl jos pasiaukojusių tautiečių atminimą.

Šiemet, jau 101-ąjį kartą bus minimas mūsų nacionalinės valstybės gimtadienis ir švenčiama Tautos laisvė. Šį kartą laisvės šventė bus ypatingos reikšmės. Šią Vasario 16-ąją bus minimas 70-asis Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) deklaracijos jubiliejus. Šios deklaracijos signatarai, lietuvių partizaninio pasipriešinimo vadai, tuomet pasiuntė pasauliui ir ateities kartoms aiškią žinią – iš pasaulio politinio žemėlapio pavergėjų ištrintos Lietuvos valstybės idėja tebėra gyva, ji niekada nemirs laisvę susigrąžinti trokštančios ir dėl jos krauju plūstančios šalies patriotų protuose iš širdyse. Deklaracija buvo tarsi amžinoji ugnis, nenustojusi degti net tamsiausią tautai valandą. Ji simbolizavo ir liudijo Lietuvos valstybės tęstinumą ir valią atgimti. Dėl jos karžygiškai grūmęsi ir dėję didžiausią – gyvybės vardan Tėvynės – auką partizanai tapo amžinaisiais laisvės ugnies nešėjais. Žmogaus jėgas viršijančiam žygdarbiui juos įkvėpusi ir nepakeliamas negandas padėjusi ištverti jų širdyse kaitriai liepsnojusi laisvės ugnis neužgeso. Jai neleido išblėsti XIX a. dr. Jono Basanavičiaus ir dr. Vinco Kudirkos pradėtas tautinis Atgimimas ir jo pažadinta tvirta ir nepalaužiama, bet iki tol prisnūdusi lietuviška dvasia. Ji buvo ir tebėra neišsenkanti Lietuvos gyvasties ir jėgos versmė.

Tačiau dabar ši, Tautos Tėvų kadaise prikelta ir sukūrusi Vasario 16-osios Lietuvą, dvasia vėl prislopo ir snūduriuoja. Lietuvai ir jos laisvei iškilusių egzistencinių pavojų akivaizdoje būtina vėl ją žadinti naujiems žygiams ir iš naujo uždegti laisvės ugnį. Atėjo laikas tai padaryti mums – Vasario 16-osios jaunimui. Kviečiame atlikti mūsų pareigą – švenčiant 101-ąsias Nepriklausomybės ir 70-ąsias Partizanų Lietuvos metines su deglais rankose ir laisve širdyje paliudyti jaunosios Lietuvos dvasios budimą ir naujo laisvės žygio pradžią.

Reklama
2018 m. Vasario 16-osios eitynės su deglais Vilniuje

Ankstesniais metais organizuojant Vasario 16-osios renginius buvo susiduriama su sunkumu gaunant savivaldybės leidimą. Praėjusių metų žygis su deglais vyko negavus leidimo, šventinę eiseną lydėjo policijos pareigūnai, kurie kelis kartus žodžiu raginu stabdyti eiseną su deglais. Nepaisant to, eisena buvo labai gausi, tvyrojo šventinė nuotaika, renginys praėjo taikiai ir sklandžiai pagal planuotą maršrutą nuo pradžios iki pat galo. Organizatorių spėjimu, būtent todėl šiemet nebuvo susidurta su kliūtimis gaunant leidimą.

Vasario 16-osios eisena spaudoje, socialiniuose tinkluose ir viešojoje erdvėje dažnai susiejama su tam tikrais politiniais judėjimas, partijomis. Organizatoriai mano, jog tokios sąsajos (nepriklausomai nuo to, jos pagrįstos, ar ne) diskredituoja Vasario 16-osios šventinės eisenos idėją. Būtent todėl šį kartą rengiant eiseną akcentuojama, jog tai jokiu būdu nebus platforma partijų reklamai ar proga kaip nors kitaip realizuoti savo politines ambicijas.

„Tai bus šventinė eisena, skirta įprasminti tautos laisvę ir jos gynėjų atminimą. Šią eiseną organizuoja jokioms partijoms nepriklausantis patriotiškai nusiteikęs jaunimas, norintis šventiška tautine dvasia dalintis su miestiečiais ir miesto svečiais. Todėl eisenoje, nepriklausomai nuo politinių pažiūrų, dalyvauti kviečiami visi Tautos laisvę mylintys bičiuliai“, – sako organizatoriai.

Kvietime pabrėžiama, kad pastarieji mėnesiai Lietuvos vidaus politikoje buvo itin įtempti ir nusėti įvairiais skandalais bei itin intensyviomis rietenomis tarp skirtingų grupių, tačiau ši eisena nėra skirta protestui prieš Seimą, partijas ar valdžią apskritai.

„Visų pirmą tai yra šventinė eisena. Jos tikslas kaip tik ir turėtų būti atsiribojus nuo kasdienių politinių batalijų ir susivienijus paminėti tautos laisvės prasmę, prisiminti ir atiduoti pagarbą jos gynėjams, ypač prieš 70 metų partizanų paskelbtą nepriklausomybės deklaraciją. Yra laikas protestams ir yra laikas šventėms. Manome, kad ne tik protestai, bet ir tinkamas valstybei reikšmingų datų įprasminimas gali prisidėti prie teigiamų pokyčių šalyje. Juk visi geri politiniai darbai prasideda nuo suvokimo, kokios valstybės dalimi esi, iš kur esi kilęs, ir kokia tavo tautos egzistencijos prasmė“, – komentavo organizatoriai.

TAUTA.LT ragina visus tautiečius prisijungti ir visiems kartu paminėti šią svarbiausią Lietuvos Valstybės ir Lietuvių Tautos šventę Vasario 16-osios eitynėse su deglais!

Visi bus laukiami ir deglai bus dalinami prie Aušros vartų, kur 18 val., netrukus po įžanginių žodžių ir sveikinimo kalbų, liepsnojantis šventinis maršas, dainuodamas partizanų dainas, pajudės Pilies gatve link Katedros aikštės.

Ateik ir padėkok partizanams, jie kovojo už tave ir tavo valstybę! Gaivink Lietuvos tautinę dvasią ir kurstyk laisvės ugnį!

Reklama

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia