Aktyvistų ir hakerių grupė “Anonymous” paviešino dokumentus, kurie atskleidžia didžiulę Jungtinės Karalystės vadovaujamą slaptą operaciją (psyop) siekiančią sukurti “didelės skalės informacijos slaptąją tarnybą” Europoje, savo tikrąją veiklą prisidengiančią “kova prieš Rusijos propagandą”. Paviešinta organizacija pavadinimu “The Integrity Initiative” (II) yra tarptautinis rusofobijos ir anti-rusiškos propagandos skleidėjų tinklas.

Šis tinklas, kuris nutekintų dokumentų buvo atskleistas kaip Europinio dydžio viešųjų ryšių operacija skirta pažaboti “Rusijos propagandą”, patvirtino gaunąs pinigus iš Didžiosios Britanijos vyriausybės.

“The Integrity Initiative” (II) yra tinklas teigiantis, kad kovoja su demokratijai grasinančia dezinformacija. Gausybė II dokumentų, kurių turinys rodo kainas ir vidines gaires, taip pat ir su šiuo tinklu kooperuojančių asmenų vardus, buvo paskelbtas žmonių, tikinančių, kad jie priklauso “Anonymous” kolektyvui. Viena, su “Anonymous” grupe susijusi Twitter paskyra paneigė, kad yra susijusi su šiuo nutekinimu.

Lapkričio 26-ą dieną, atsakydama į šį dokumentų nutekinimą II organizacija paskelbė, kad iš tiesų pastaruosius dvejus metus gauna finansavimą iš Britanijos Užsienio ir Sąjungos Ministerijos (angl. British Foreign and Commonwealth Office), bet pabrėžė, kad privatūs donorai yra pirminis organizacijos pajamų šaltinis.

Reklama

Šiame pareiškime ji nei patvirtino nei paneigė, kad dokumentai yra tikri, tikindama, kad dar neturėjo laiko jų patikrinti. Taip pat pasakydama, kad “akivaizdu, jok didžioji dalis medžiagos iš tiesų buvo apie ‘Integrity Initiative’ arba ‘Institute Systems’“.

II teigė, kad dauguma dokumentų buvo “sudatuoti ir niekada nenaudoti” ir, kad su daugeliu asmenų, esančių II “įtakotojų grupių” (clusters of influencers) narių sąrašuose, nebuvo susisiekta.

Organizacija išreiškė pasipiktinimą dėl el-pašto laiškų, priklausančių jų agentams, publikavimo ir sakėsi įtarianti, kad Rusijos žvalgybos bendruomenė slepiasi už šios informacijos paviešinimo.

Jei nutekinti dokumentai pasitvirtins esantys tikri, jie demaskuos pusiau slaptą operaciją skirtą koordinuoti veikmus tariamai nepriklausomų žurnalistų, akademikų, politikų ir ekspertų, susijusių su kova prieš “Rusijos propagandą” ir jos viešinimu. Dokumentai rodo, kad ši programa vien šiais metais kainavo 1,961,000 svarų (2.5 milijono JAV dolerių) ir, kad ją rėmė ne tik Jungtinė Karalystė, bet ir JAV Valstybės Departamentas, NATO ir Facebook.

Nutekintus dokumentus galite rasti čia: https://www.scribd.com/document/392195170/Baltics-Cluster

Pasak dokumentų ši organizacija Lietuvoje jau turi 4 centrus, iš kurių koordinuoja savo veiklą:

Lietuvos kariuomenė
Lietuvos užsienio reikalų ministerija
“Elfų” tinklas (gauna finansavimą iš “The Integrity Initiative”)
Vytauto Didžiojo universitetas

Jų agentams Lietuvoje koordinuoja: Tomas Tauginas, Asta Skaisgirytė, Saulius Guzevičius, Eitvydas Bajarūnas, Renatas Norkus, Vytautas Bakas, Laurynas Kasčiūnas, Dr. Povilas Malakauskas, Ainis Razma, Mantas Martišius, Linas Kojala ir Viktorija Urbonavičiūtė.

Ištrauka iš greit pasirodysiančios 11-osios signataro Rolando Paulausko laidos “Kas čia daros? Kas čia daros?”:

“Anonymous” aktyvistų grupė atskleidžia šią informaciją:

Signataras Rolandas Paulauskas yra visiškai teisus – kokią nuomonę kas nors beturėtų apie Rusiją, kai Lietuvos valstybės institucijose ir interneto erdvėje veikia apmokami kitos valstybės agentai tai jau yra Baudžiamojo Kodekso reikalas. Žiūrėsime ar mūsų institucijos sureaguos į šią svarbią internetu pasklidusią informaciją.

Reklama

1 KOMENTARAS

  1. Dirbtinis intelektas gal geriau nustatytų parsidavėlius, bet mano intelektas identifikavo irgi tuos pačius (tik dalį) pagal neadekvatų informacijos vertinimą. Tik man nesisieja Vytauto Bako buvimas tame sąraše sąraše. Na neikaip jo veiksmai , elgesys ir informacijos vertinimas (reakcija) su “garbingu” parsidavėlio (samdinio) vardu. Na aš ne dirbtinis intelektas, dažnai klystu.

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia