Vakar, Gegužės 18-ą dieną, seime, slaptu balsavimu, advokatas Vytautas Mizaras buvo paskirtas Konstitucinio Teismo (KT) teisėju.

Daugybę metų LGBT bendruomenę teismuose atstovaujantis, bei viešajame diskurse už seksualinių mažumų reikalavimus ir teises pasisakantis advokatas, kurio kandidatūrą pateikė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, teigia, kad Konstitucijos stabilumas yra jos vertybė, tačiau pabrėžė, jog ne mažiau svarbu ir Konstitucijos gyvybingumas bei aktualumas. Tauta.lt redakcija atkreipia dėmesį, kad toks pasisakymas yra mažų mažiausiai dviprasmiškas ir klaidinantis.

46-erių metų V. Mizaras yra Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros profesorius, Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos pirmininkas, dirba advokatų kontoroje „Ellex Valiūnas ir partneriai“.

„Jo mokslinių interesų sritys – konstitucinė ir tarptautinės teisės, žmogaus teisių apsauga, taip pat paskiros privatinės teisės sritys, ypač intelektinės nuosavybės teisė, ir informacinės technologijos, asmens privatumas, ES teisė“, – pateikdama kandidatūrą vardijo V. Čmilytė-Nielsen.

Reklama

Pagal V. Mizaro pasisakymus, galima nuspėti, kad vienas pirmųjų jo, kaip KT tėisėjo darbų bus Partnerystės įstatymo priėmimas. Žurnalistų paklaustas jis sakė, kad jo manymu, šiuo metu derinamas Partnerystės įstatymo projektas, kuriuo numatoma galimybė sudaryti partnerystę tarp tos pačios lyties atstovų, nesikėsina į santuokinę vyro ir moters šeimos sampratą.

„Konstitucinio Teismo praktikoje yra išsakytas aiškinimas, kad Konstitucija saugo šeimą kaip vertybę, labiausiai gina ir saugo santuokinę šeimą tarp vyro ir moters. Kiek man žinoma, šituo Partnerystės projektu niekaip nesikėsinama į santuokinę vyro ir moters konstitucinę šeimos sampratą“, – kalbėjo V. Mizaras.

Anot V. Mizaro, tai, kad jis daugybę metų teismuose gynė LGBT bendruomenės interesus, neturės įtakos jo sprendimams dirbant Konstituciniame Teisme.

Per slaptą balsavimą Seime už jo kandidatūrą balsavo 75 Seimo nariai, prieš buvo 44, susilaikė 14. V. Mizaras naujas pareigas pradės eiti Birželio 8 d. po to, kai prisieks Seime.

Prigimtinės Šeimos ir tradicinių vertybių gynėjai šį Seimo pirmininkės akibrokštą vertina kaip visišką Lietuvos piliečių daugumos, bei Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021 išsakytų reikalavimų ignoravimą.

“Ką tik Seime LGBT atstovas V. Mizaras paskirtas Konstitucinio teismo teisėju. Už balsavo Armonaitės Laisvės partija, Čmilytės liberalai ir Šimonytės konservatoriai. Galime ruoštis visuotiniam mitingui prie Seimo. Nes jie ir Partnerystės įstatymą prastums. Ir Konsituciniame teisme gėjų partnerystę šeima paskelbs ir įsivaikinti leis. Pabendraus su dvasiomis, išplės sąvokas, interpretuos taip kaip neparašyta. Ir padarys konstituciją per aną galą. Laiko klausimas”, – savo Facebook paskyroje pasisakė Kristupas Krivickas.

Akivaizdu, kad dabartinė valdančioji dauguma toliau vykdo Lietuvai ir Lietuvių tautai kenkėjišką politiką, tad visų mūsų kova už vienintelę ir nekeičiamą Šeimos sampratą, demokratinę daugumos piliečių valią, bei Tautos išlikimą, tik prasideda.

 

Reklama

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia