Bulgarija, kartu su Vengrija, Austrija, Lenkija, Čekija ir Kroatija tapo šeštąja ES valstybe, pareiškusia, kad ji nepasirašys Globalios Migracijos Susitarimo gruodį Maroke vyksiančioje ceremonijoje.

Globalus Susitarimas Saugiai, Tvarkingai ir Reguliariai Migracijai buvo patvirtintas liepos mėnesį visų 193-ų Jungtinių Tautų Organizacijos narių, išskyrus JAV, kuri nuo šio susitarimo pasitraukė praėjusiais metais.

Vengrijos dešinioji vyriausybė, vadovaujama premjero Viktoro Orbano, tvirtai besilaikančio nuostatų prieš imigraciją, sakė, kad nepasirašys galutinio dokumento Marakeše.

Lenkija, kuri taip pat susikirto su Briuseliu atsisakydama priimti nacionalines kvotas prieglobsčio siekėjams, svarsto tokį patį žingsnį.

Reklama

Čekijos Respublika buvo antra valstybė paskelbusi, kad pasitraukia iš šio susitarimo.

Tuo tarpu buvo pranešta, kad Kroatijos Prezidentė Kolinda Grabar-Kitarović paskelbė nepasirašysianti “Marakešo susitarimo”, kai vyriausybė vis dar atrodo linkusi tai padaryti.

Tsvetan Tsvetanov, GERB: Vyriausybės koalicija nusprendė, kad Bulgarija neprisijungs prie JTO migracijos pakto

Bulgarija tapo sekanti eilėje, kai paaiškėjo, kad ji nepasirašys pakto, bandydama nuraminti užvirusius protestus namuose. Tsvetan Tsvetanov, valstybės parlamente vadovaujančios GERB partijos lyderis, paskelbė naujieną pirmadienį (lapkričio 12-ą).

Bulgarijoje vienu metu vyksta Įvairūs protestai, įskaitant ir prieš degalų kainas ir tikėtiną automobilių draudimo kainų kilimą, grąsindami paskandinti trapią koaliciją tarp Boyko Borissov’o GERB ir Vieningų Patriotų, nacionalistų ir ekstremistų trio.

Kai kurie iš pastarųjų skandalų buvo suprojektuoti Vieningų Patriotų, kurie turi dvi ministrų pavaduotojų porfelius.

Šiame kontekste, Kornelia Ninova, opozicijoje esančios Bulgarų Socialistų Partijos (BSP) lyderė, sakė, kad ji imsis vesti kovą prieš Globalios Migracijos Paktą, kuris pasak jos neatitinka nacionalinių interesų. GERB partijos žingsnis yra matomas kaip bandymas sušvelninti šį naują frontą.

Spalio 31-ą, Europos Komisija išsakė savo apgailestavimus dėl Austrijos, valstybės, kuri rotacijos principu šiuo metu prezidentauja ES, sprendimo nepasirašyti pakto.

Šio susitarimo kritikai teigia, kad jis aptemdo liniją tarp legalios ir nelegalios migracijos.

Europos Komisijos vyriausiasis atstovas spaudai Margaritis Schinas, paprašytas pakomentuoti, pacitavo savo bosą Jean-Claude Junker’į, kuris anksčiau pasakė, jog “tos valstybės, kurios nusprendė palikti JTO migracijos susitarimą, jei būtų jį perskaičiusios, būtų taip nepasielgusios”.

Maja Kocijancic, ES užsienio reikalų vadovės Federica Mogherini atstovė spaudai pridėjo, kad pagal JTO praktiką valstybių atstovai nepasirašys susitarimo, bet priėmimas vyks bendru nutarimu arba balsavimu.

Reklama

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia