Šiandien Lietuvos Respublikos Seimas nubalsavo už Lietuvos nacionaliniam saugumui pavojingo ir ribą tarp legalios ir nelegalios migracijos ištrinančio, bei migrantams visas valstybės piliečio teises suteikiančio Jungtinių Tautų susitarimo pasirašymą.

Jungtinių Tautų “pasaulinis susitarimas dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos” bus pasirašomas jau kitą savaitę, gruodžio 10-11 dienomis Maroke, Marakeše vyksiančioje JTO konferencijoje.

Susitarimo dokumentus anglų kalba paskaityti galite čia: https://refugeesmigrants.un.org/sites/default/files/180711_final_draft_0.pdf

Nemažai valstybių, įskaitant JAV, Izraelį, Austriją, Vengriją ir Lenkiją pasisako prieš šio susitarimo pasirašymą

Nemažai valstybių paskelbė, kad nepasirašys arba pasisako prieš šio susitarimo pasirašymą. Tarp jų Australija, Austrija, Bulgarija, Estija, JAV, Izraelis, Kroatija, Vengrija, Lenkija, Šveicarija ir Čekija. Prieš šį susitarimą yra pasisakęs ir kandidatas į Lietuvos prezidento postą Dr. Arvydas Juozaitis bei įvairios Lietuvos tautinės organizacijos.

Reklama

Lapkričio 28 dieną, 35 Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai kreipėsi į valstybės vadovus su šiuo pareiškimu:

Lietuvos Respublikos Prezidentei
Daliai Grybauskaitei

Lietuvos Respublikos
Seimo pirmininkui
Viktorui Pranckiečiui

Lietuvos Respublikos
Ministrui Pirmininkui
Sauliui Skverneliui

Jungtinių Tautų Organizacijos „Pasaulinė saugios, tvarios ir reguliarios migracijos sutartis“, nors iš pirmo žvilgsnio nesukelianti tiesioginių teisinių pasekmių, iš esmės yra tarptautinė sutartis su iš to sekančiais atitinkamais įsipareigojimais.

Šioje sutartyje nurodytos kryptys, kurių, po oficialaus pritarimo, įsipareigotų laikytis Lietuva (nustatydama konkretų teisinį reguliavimą) ir kurios tam tikra dalimi ne tik apribotų jos suverenitetą, bet, dar daugiau, reikštų neišdiskutuotą Lietuvos politinį požiūrį į daugelį tarpvalstybinių procesų, vyksiančių ateityje ir neišvengiamai įtakosiančių globalius procesus visoje planetoje bei nacionalinių valstybių perspektyvas ir likimus.

Lietuvos Respublikos Konstitucija nustato, jog svarbiausių Lietuvai klausimų sprendime vienokia ar kitokia forma dalyvauja Lietuvos piliečiai. Mūsų manymu, ši Jungtinių Tautų Organizacijos Sutartis ir yra vienas iš tokių klausimų.

Lietuvos Respublikos piliečiai niekam, net Lietuvos Respublikos Prezidentui, nesuteikė mandato šiuo konkrečiu klausimu pasisakyti Lietuvos vardu.  Esame įsitikinę, kad, prieš priimant sprendimą pritarti (ar nepritarti) Jungtinių Tautų Organizacijos „Pasaulinei saugios, tvarios ir reguliarios migracijos sutarčiai“, ji privalo būti apsvarstyta Lietuvos visuomenėje ir Lietuvos Respublikos Seime.

Lietuvos Respublikos
Nepriklausomybės Atstatymo Akto
signatarai

Abišala Aleksandras
Ambrazevičius Aleksandras
Andrukaitienė Irena
Baldišis Vilius
Bičkauskas Egidijus
Egidijus Klumbys
Genzelis Bronislovas
Giniotas Petras
Glaveckas Kęstutis
Grakauskas Eimantas
Kašauskas Stasys
Kvietkauskas Vytautas
Lapinskas Kęstutis
Laurinkus Mečys
Medvedevas Nikolajus
Milčius Leonas
Morkūnas Donatas
Norvilas Algimantas
Oželytė Nijolė
Pangonis Jonas
Paulauskas Rolandas
Pikturna Virginijus
Povilionis Vidmantas
Rasimavičius Liudvikas Narcizas
Rupeika Benediktas
Sabutis Liudvikas
Saja Kazimieras
Sakalas Aloyzas
Saulius Pečeliūnas
Sėjūnas Algimantas
Survila Rimvydas
Terleckas Vladas
Vaišvilas Zigmas
Valionytė Birutė
Žiemelis Vidmantas

Dr. Mindaugas Puidokas buvo vienas iš nedaugelio pasisakiusių ir balsavusių prieš susitarimo pasirašymą

Deja seimas neįsiklausė į Lietuvos nepriklausomybės kūrėjų valią. Pasak prieš šio susitarimo pasirašymą balsavusį Dr. Mindaugą Puidoką, dauguma seimo narių net neskaitė šio susitarimo ir jis net nėra išverstas į valstybinę Lietuvių kalbą.

Už šio Lietuvai ir Europai pražūtingo susitarimo pasirašymą balsavo 73 seimo nariai, prieš – 21, susilaikė – 21. Iš viso balsavime dalyvavo 115 seimo narių iš 141.

Visus balsavimo rezultatus ir balsavusių pavardes galite pamatyti paspaudę šią nuorodą: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=15275&p_k=1&p_a=sale_bals&p_bals_id=-32567

Reklama

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia