Nyderlandų valdžiai buvo parodyta jos vieta. Nyderlandų apygardos teismas Hagoje antradienį nusprendė, kad įvesta komendanto valanda yra neteisėta ir privalo būti nedelsiant nutraukta.

Savo nutartyje teismas pareiškė, kad valstybė piktnaudžiavo savo nepaprastosios padėties galiomis ir komendanto valandą pavadino „itin šiurkščiu judėjimo laisvės ir privatumo pažeidimu“, praneša CNN.

Teisėjas teigė, kad komendanto valandos įgyvendinimas neatitiko „ypatingos skubos“ reikalavimų, kurių reikia norint apeiti įprastą teisėkūros procesą. Taip pat, teisėjas pridūrė, kad vyriausybės naudojimasis „nepaprastų civilinės valdžios įgaliojimų“ įstatymu – skubiu aktu, suteikiančiu valstybei įgaliojimus įvesti komendanto valandą „labai skubiomis ir išskirtinėmis aplinkybėmis“ – buvo „neteisėtas“ ir COVID-19 krizė to nepateisino.

Nyderlandų piliečiai aktyviai protestuoja prieš valdžios sprendimus ir suvaržymus nuo pat koronaviruso krizės pradžios.

Komendanto valanda Nyderlanduose buvo įvesta sausio 23-ą ir galiojo kiekvieną dieną nuo 21:00-os val. iki 4:30 val., taip pat Olandijos vyriausybė buvo pratęsusi komendanto valandą iki mažiausiai kovo 3 d. Valdžios atstovai teigia, kad komendanto valanda įvesta, nes tai sumažina socialinį bendravimą ir todėl padeda sustabdyti COVID-19 plitimą.

Reklama

Nyderlandų vyriausybė, nedelsdama, po teismo sprendimo, kreipėsi į apeliacinį teismą, kuris nusprendė, kad komendanto valanda lieka galioti iki sekančio teismo posėdžio, kuris vyks šį penktadienį.

Dėl įvestos koronaviruso komendanto valandos, Nyderlanduose kilo didžiuliai protestai, riaušės ir susirėmimai su policija.

Iššūkį komendanto valandos įvedimui, po protesto akcijų ir stipraus olandų pasipriešinimo, bei praėjusį mėnesį 3 dienas trukusių, didžiausių per 40 metų Nyderlanduose vykusių riaušių ir susirėmimų su policija, kurių metu buvo suimta šimtai protestuotojų, iškėlė grupė visuomenininkų, pasivadinusių „Viruswaarheid“ (Viruso Tiesa).

Nyderlanduose užfiksuota apie 1 milijoną viruso atvejų ir daugiau nei 14 960 mirčių.

Reklama

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia