Vokietijos Bundestago narys Frank’as Magnitz’as

Pirmadienio vakarą, Bremene, buvo pasikėsinta į Vokietijos Bundestago nario ir AfD Bremeno regiono pirmininko Frank’o Magnitz gyvybę. Nusikaltimas įvyko priešais Goetheplatz teatrą, pro kurį AfD partijos narys ėjo iš naujametininio paminėjimo, vykusio šalia esančiame Kunsthalle muziejuje. Trys neatpažinti asmenys apsupę trenkė politikui per galvą mediniu daiktu ir toliau talžė jį net kai jis jau buvo ant žemės be sąmonės. Tik drąsaus netoliese buvusio statybininko įsikišimo dėka užpuolikai negalėjo pilnai įvykdyti savo sumanymo ir parlamentaras liko gyvas. Itin sunkiai sužeistas politikas buvo nuvežtas į ligoninę, jo būklė sunki.

Policija mano, kad dėl Frank’o Magnitz’o politinės veiklos šis išpuolis buvo politiškai motyvuotas. Apygardos policijos tarnybos pradėjo šio įvykio tyrimą.

“Ateinančiomis dienomis atidžiai stebėsime kitų partijų reakcijas. Ne tik kairė, bet SPD ir Žalieji palaiko Antifa grupuotes ir jų atakas. Ar tai yra ko kitos politinės jėgos nori? Ar taip jūs suprantate demokratiją? Dar kartą AfD yra centre kairiųjų išpuolių, kurių kitos partijos nepasmerkia, bet netgi palaiko.
Šiandien yra juoda diena Vokietijos demokratijai”, – sakė Alternatyvos Vokietijai atstovas.

Pastaraisiais mėnesiais AfD buvo vis dažnesnis įvairių atakų objektas. Vos prieš kelias dienas, sausio 4-ą, prie AfD būstinės Doebeln mieste (rytinė Saksonija) buvo susprogdintas nenustatytas sprogstamasis užtaisas. 2017-ųjų liepos pradžioje nežinomi nusikaltėliai nusiaubė Bremene esančią partijos būstinę. 2017-ųjų gruodį buvo padegtas automobilis, stovėjęs AfD šalininko valdoje. Vairuotojas nenukentėjo tik laimės dėka. Policija šiuos išpuolius taip pat klasifikavo kaip politiškai motyvuotus.

Sausio 4-ą, prie AfD būstinės Doebeln’o mieste susprogdintas nenustatytas užtaisas

Tauta.lt redakcija primena, kad Alternatyva Vokietijai (AfD) yra vienintelė tautiškai oreantuota politinė jėga, esanti Vokietijos parlamente ir antra pagal populiarumą partija Vokietijoje. Lietuvos tautinės organizacijos ir kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis palaiko glaudų ryšį su šia Vokietijos politine partija, kurios atstovai neseniai jau antrą kartą lankėsi Lietuvoje, dalyvavo konferencijose ir susitikimuose su lietuviais.

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą